. EkoToi 1200 - spaľovacia toaleta bez použitia vody a iných chemikálií
bez použitia vody a iných chemikálií

EKOTOI 1200 popis jednotlivých častí toalety

01. Dotykové tlačítko

Farebná signalizácia prevádzky

03. Elektronika

Riadiaca jednotka + IoT telemetria

05. Izolácia

Tepelné zabezpečenie horúcich častí

07. Priestor sáčku

Hygienické zabezpečenie toalety

09. Vrchný kryt

Zabudovaný senzorický snímač

EkoToi 1200 konštrukčné časti
02. Odvod odvetrania

Vyústenie pre odvetrávacie potrubie

04. Popolník

Priestor pre likvidáciu odpadu

06. Izolácia

Tepelné zabezpečenie horúcich častí

08. Korpus

Sanitárne nehorľavé prevedenie

10. Kryt spaľovacej komory

Zabezpečený proti svojvolnej manipulácii

Ako to celé vlastne funguje?

Vyzerá takmer ako klasický záchod na vodu. Ibaže nepotrebuje vodu ani kanalizáciu. Navrhovaná spaľovacia toaleta EkoToi 1200 je moderné alternatívne riešenie pre všetky priestory, kde nie je možné umiestniť tradičné WC.

Odpad sa automaticky likviduje spaľovaním, bez zápachu a hygienicky. Po týždni používania až 5 člennou rodinou ostanú v odpadovej časti toalety iba cca 2-3 decilitre popola. Ten je absolútne bez akýchkoľvek baktérií, ktoré boli zničené žiarom. Popol možno využiť ako hnojivo, toaleta je tak na 100% ekologická. Toaleta je napájaná jednofázovým napätím (230 V, 10 A). V prípade výpadku elektrickej energie dokáže pracovať na batérie po dobu 20 min. Stav batérie je sledovaný viď. návod na použitie.Vonkajší obal toalety je na nerozoznanie od klasického keramického WC.Jej bezpórovitý povrch sa ľahko čistí a je preto maximálne hygienický.

Vy sa pýtate, my odpovedáme

Kam všade je spaľovacia toaleta vhodná?

Takmer všade, kde nie je voda ani kanalizácia, ale je k dispozícii elektrická prípojka. Hodí sa predovšetkým na chaty, chalupy, hausbóty, do ekologických domov, malých obchodíkov, horských penziónov, či do karavanov. Možnosti toalety predčia vaše očakávania.

Ako?

Jednoducho. Toaletu vám príde nainštalovať náš tím, alebo si ju môžete nainštalovať aj sami. Nebude sa nič búrať ani prerábať. Toaletu stačí napojiť na existujúcu vetraciu šachtu / potrubie a pripojiť na bežný prúd.

Je toaleta hygienická?

Áno, absolútne. Pri každom použití sa do misy vkladá vodotesná ekologická vložka, ktorá zabraňuje kontaktu odpadu s povrchom toalety. Všetky baktérie v odpade sú potom zničené pri spaľovaní. Popol je dokonca možné využívať ako bezpečné bio hnojivo.

Nešíri sa z toalety zápach? Nie je hlučná?

Nie. Toaleta je vybavená katalyzátorom a vlastným tichým ventilátorom, ktorý akýkoľvek možný zápach odvádza do vetracieho potrubia a von z budovy. Ventilátor je tichý (porovnateľný s klimatizáciou).

Čo keď sa minú vložky do toalety?

Tak si u nás jednoducho môžete doobjednať ďalšie. Balíček obsahuje 500 kusov.

Koľko stojí prevádzka?

Prevádzka je maximálne ekonomická. Toaleta minie na jedno použitie v priemere iba cca 850 Wh!

Čo ak vypadne prúd?

Potom sa spustí núdzový režim. Toaleta má totiž zabudovanú dobíjateľnú batériu, ktorá zabezpečuje energiu pre ventiláciu a riadiacu jednotku. Priemerná výdrž je 3 „spláchnutia“ resp. cca 20 min prevádzky v núdzovom režime.

Môže sa do toalety „splachovať“ aj toaletný papier?

Áno, toaleta dokáže spáliť aj bežný toaletný papier či vreckovky. Používa sa ako klasické WC na vodu, ibaže pracuje bez vody.

Môže byť toaleta aj v priestore, ktorý nie je vykurovaný?

Áno, spaľovacia toaleta pracuje úplne rovnako pri plusových aj mínusových teplotách.

8 dôvodov prečo spaľovacia toaleta

Prečo by ste mali zvoliť práve toto riešenie? Tu je niekoľko dôvodov, ktoré vás presvedčia.

Nízka spotreba energie.

Elektrické spaľovanie

EkoToi 1200 má špeciálnu spaľovaciu komoru z odolnej ocele, v ktorej vzniká teplo indukčnou metodou. Spaľovanie prebieha po zatvorení poklopu a stlačení spínača  len tak dlho, kým sa všetok odpad nepremení na popol.

Nízka obstarávacia cena.

Nízke prevádzkové náklady

Spaľovacia toaleta je nielen ekologická, ale aj ekonomická. Na jedno použitie spotrebuje iba 850 Wh! Jej kapacita je dimenzovaná až na 5 člennú rodinu a rýchle spaľovanie zabezpečuje vysoký výkon a efektívnu prevádzku.

Nízke inštalačné náklady

Nízke inštalačné náklady

Stačí štandardné ventilačné potrubie, nič viac. Toaletu vám prídu namontovať naši odborníci, ktorí nebudú nič búrať ani prerábať. Technicky alebo odborne zdatný zákazník si toaletu môže nainštalovať aj sám podľa priloženého montážneho návodu, ktorý obsahuje aj montážnu šablónu.

Moderný vzhľad

Moderný vzhľad a ľahká údržba

Toaleta EkoToi 1200 je na nerozoznanie od klasického WC. Je vyrobená z kompozitu a sklenených vlákien , odolnej nerezovej ocele a hliníka, vďaka čomu sa veľmi jednoducho udržiava. Hodí sa aj do moderných interiérov a pri jej navrhovaní sme nezabudli ani na dôležitú ergonómiu.

Bez zápachu a hluku

Žiadny zápach ani hluk

Spaľovacia toaleta má vlastný zabudovaný ventilátor a platinový katalyzátor, vďaka ktorým sa všetok prípadný možný zápach zo spaľovania odvádza do odvetrávacieho potrubia. Spaľovacia komora je dostatočne izolovaná a ventilátor je tichý, takže sa vôbec nemusíte báť hluku (viď. technický popis).

Ekologická prevádzka

Ekologická prevádzka

Používaním spaľovacej toalety šetríte vodu, ktorú vlastne vôbec nepoužívate. Tiež šetríte elektrickú energiu, ktorej toaleta spotrebuje iba minimum. A napokon šetríte životné prostredie, ktoré nezaťažujete biologickým odpadom a ktorému popol z odpadu vrátite ako hnojivo.

IoT Monitorovanie

Monitorovanie

EkoToi 1200 obsahuje IoT modul (voliteľná konfigurácia) s pripojením na internet na monitorovanie spotreby elektrickej energie prípadne zobrazí množstvo ušetrenej vody oproti klasickej toalete. Okrem toho je možné vykonať servisnú diagnostiku bez výjazdu servisného technika.

Dokonalá hygiena

Stopercentná hygiena

Biologický odpad obsahuje baktérie, preto nesmie ísť do kompostu! Mýtus! Ak takýto odpad prejde procesom spaľovania, žiadne baktérie nemajú šancu prežiť. Spaľovacia toaleta je preto maximálne hygienická a popol z nej môžete pokojne použiť v záhrade.